Archiwum - kwietnia 2015

Samochód zastępczy z oc sprawcy 
05. kwietnia 2015 21:08:00
linkologia.pl spis.pl

Jeśli twoje auto uległo uszkodzeniu z powodu kraksy lub wypadku spowodowanego przez nieostrożnego użytkownika drogi, nie licząc bezpłatnej naprawy bądź zwrotu poniesionych na nią kosztów, przysługuje ci prawo do najmu samochodu zastępczego z oc sprawcy. Za użytkowanie z wynajętego pojazdu nic nie płacisz. Koszty użytkowania go  finansowane są z obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku. Jeżeli ty uszkodzisz czyjś pojazd   koszt najmu samochodu zastępczego poszkodowanemu właścicielowi, pokrywany jest z twojego ubezpieczenia. Od listopada 2011 o wynajem auta zastępczego z oc sprawcy, mogą starać się wszyscy właściciele czterokołowców. Samochód zastępczy przysługuje poszkodowanemu do czasu naprawy jego samochodu lub do dnia otrzymania odszkodowania, jeśli samochód nadaje się do likwidacji. Wynajęty samochód można wykorzystywać adekwatnie do potrzeb. do tego, pojazd zastępczy może służyć osobom z bliskiego otoczenia poszkodowanegotwoim bliskim.

auto-zastepcze : samochód : auto, auto zastępcze, samochód, samochód zastępczy, wypożyczalnia samochodów

Jak prawidłowo holować samochód 
05. kwietnia 2015 20:59:00
linkologia.pl spis.pl

Holowanie pojazdów

Wszyscy zmotoryzowani muszą mieć w swoich autach kilka rzeczy, które są niezbędne w różnych sytuacjach. Koło zapasowe przydaje się, gdy jedna z opon ulegnie uszkodzeniu. Gaśnica potrzebna jest do stłumienia pożaru. Apteczka jest niezbędna do szybkiego opatrzenia niewielkich obrażeń. Linka holownicza przydaje się wtedy, gdy pojazd ulegnie awarii i jest ktoś, kto może wziąć go na hol. We wszystkich pojazdach, z przodu i z tyłu zamontowane są haki służące do holowania. Jazda z autem na holu wcale nie jest łatwa.

Podczas holowania dwa auta połączone są linką i w taki sposób przebyć muszą cały dystans. Linka nie może być zbytnio naprężona ani zbyt luźna. Holowany pojazd trzeba oznaczyć trójkątem odblaskowym, który również wozi się w bagażniku. Pojazd holowany nie może używać świateł awaryjnych. Używając ich nie może sygnalizować skrętów i zmiany pasa. Pojazdy mogą być połączone linką sztywną lub giętką. Przy połączeniu sztywnym, auta muszą utrzymywać odległość trzech metrów. Połączenie giętkie wymaga odległości od czterech do sześciu metrów. Linki holownicze są dwukolorowe – zazwyczaj biało-czerwone. Chodzi o to, by były dobrze widoczne na drodze. Haki na linkę muszą być sprawne. W starych samochodach może dojść do pęknięcia ich podczas holowania. Jeśli miałeś kolizję możesz zawsze zadzwonić po samochód zastępczy. Rozbite auto załadujemy na lawetę a Ty będziesz kontynuoawał podróż.

auto-zastepcze : samochód : holowanie, jak holować samochód

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123